osmino

Kelime Yarışı

Kelime Yarışı
(250 total ratings on Google Play)
Androbros / Puzzle
Downloads: 50.0k
(250 total ratings on Google Play)

Description

Onlarca hatta yüzlerce kişiyle aynı anda online olarak aynı kelime bulma oyununu oynamak ve aldığın puanı diğer oyuncularla kıyaslamak ister misiniz?

Cevabınız evetse Kelime Yarışı tam size göre. Her gün her 2 dakikada değişen kelime bulmacalarını, online olarak onlarca kişiyle birlikte çözün, en fazla kelimeyi siz üretin ve sıralamada en üstlerde yer alın. Hiç bitmeyen bu yarışa katılın, hem beyin egzersizi yapın hem de eğlenin!

Kelime Yarışı, karışık halde verilen 8 harfi kullanarak Türkçe kelimeler üretme oyunudur.
Oyuna başlamadan önce Profil kısmından bir kullanıcı adı belirlemeniz gerekmektedir. Kullanıcı bilgileriniz SD kartınıza yazılır. Bu sayede güncellemeler sonrasında hesabınız silinmez ve kaldığınız yerden yarışa devam edebilirsiniz.
Profil oluşturduktan sonra Oyuna Başla düğmesine bastığınızda oyun ekranı açılacaktır.

Kelime Yarışı oyuncuların hep birlikte aynı anda oynadığı bir oyun olduğu için oyuna belli zaman aralıklarında dahil olabilirsiniz. Eğer önceki oyun bitmek üzere ise ya da puan hesaplama aşamasında ise, bir sonraki oyunu beklersiniz. Bu durumda bir sonraki oyun başladığı anda otomatik olarak oyuna dahil olursunuz.
Oyun başladığında size 8 harf verilecektir.
Verilen her 8 harf, var olan 8 harfli bir Türkçe kelimenin harflerinin karıştırılmış halidir. Diğer bir deyişle verilen harflerden 8 harfli bir kelime kesinlikle üretilebilmektedir.
8 harfli kelimeyi bulduğunuzda zamanınınız kaldığı sürece size yeni 8 harf verilir. 8 harfli kelimeyi bulamazsanız var olan harflerle kelimeler üretmeniz gerekir. Zamanınız bittiğinde oyun da sona erer.
Size verilen 8 harften istediklerinizin üstüne dokunarak kelimenizi oluşturabilirsiniz. Yukarıda oluşturmakta olduğunuz kelimenin harflerinden istediğinizin üstüne dokunarak da harfi tekrar geri alabilirsiniz.
Ürettiğiniz her kelimenin puanı, kelimeyi oluşturan harflerin üzerinde yazan puanların toplamının kelime uzunluğuyla çarpılmasıyla hesaplanır. Eğer kelime 8 harfli ise extra 50 puan kazanırsınız.
Oyun sırasında aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.
ONAYLA: Yazmış olduğunuz kelimeyi kontrol eder.
PAS: Verilen 8 harfi yenileriyle değiştirir. Ancak 50 puanınız silinir. Eğer 50 puanınız yoksa kelimeyi pas geçemezsiniz.
VAZGEÇ: Girmekte olduğunuz kelimenin harflerini geri alır.
KARIŞTIR: Var olan harfleri karıştırır.
Oyun süresi 90 saniyedir. Bu süre dolduğunda puanınız otomatik olarak sunucuya gönderilir ve tüm youncular arasındaki sıranız hesaplanır.
Bu arada oyun sırasında bulduğunuz ve bulamadığınız 8 harfli kelimeler gösterilir.

Her oyunda topladığınız puanlar toplam puanınıza eklenir. Bu da tüm oyuncular arasındaki sıranızı belirler. Tüm oyuncular arasındaki sıranızı Profil düğmesine basarak görebilirsiniz.

Yüksek skorları öğrenmek için giriş ekranından Yüksek Skorlar düğmesine basabilirsiniz.

Oyun hakkındaki görüş ve önerilerinizi lütfen Android Marketten belirtin.
UYARI: Yaklaşık 30000 kelimelik bir sözlük kullanılmasına rağmen yine de bazı kelimeler sözlükte yer almayabilir. Ancak herkesin eşit şartlarda yarıştığı göz önüne alınmalıdır.
Fiiler emir kipi şeklinde değil mastar halleriyle (-mak, -mek ekiyle) sözlükte yer almaktadır."

More from category

Pets Nail Salon - kids games
6677g.com
DOWNLOAD
Words, words, words!
Socratica, LLC
DOWNLOAD
Falldown
Top Casual Games
DOWNLOAD
Word Flow
Stewdios
DOWNLOAD
Zombie Invasion : Escape
Amphibius Developers
DOWNLOAD
DigiCal Calendar & Widgets
Digibites
DOWNLOAD
Classic Car Parking 3D Light
riv3r
DOWNLOAD
ABC PreSchool Playground Free
Sound House LLC
DOWNLOAD
B-52 Bomber
FleiCOM
DOWNLOAD
Gun Shots
webdeveloperlv
DOWNLOAD
Fish Reef
Playphone
DOWNLOAD
Expense Manager
PSVSoftware
DOWNLOAD